22 Ocak 2014 Çarşamba

GOLDEN GLOBES 2014 RED CARPET OLAYLARI

Kırmızı halı yazmak çok yorucu olsada insanın oturduğu yerden Dior'u ,Valentino'yu eleştirmesi keyifli :) Bende uzuuuun zamandır yazmaya ara vermişken Golden Globe red carpet kanımı kaynattı.Yer yer sinirlerim bozulsada eğlenceli bir post olacağına şüpheniz olmasın.


Emilia Clarke'yi Proenza Schouler kıyafetiyle hayatının hatasını yaparken görüyoruz  yukardaki fotograflarda.Duru güzelliğini bu kadar kapatan,fotograf karelerinde göz yoran desenli elbisesini hiç sevmedim,zaten selvi boylu bir kız geğilsin , elbisenin bel detayları vucudunu kesmiş,öndeki yırtmaç boyu anlamsız,dekolte amaçlı değil,konfor amaçlı değil ,amaç nedir? Takılarına hiç değinmek istemiyorum ,kocaman halka bilekliklerin modası nerelerde kaldı hatırlamıyorum,modasını da geçtim goldun en kötü tonu sanırım bu,belkide bakırdır,her iki durumda da kötü..


Bu kadını o kadar çok seviyorum ki yaptığı giydiği herşey bana komik sempatik geliyor,komplekssiz insan çekiciliği diye bir şey var.Julia Louis-Dreyfus o kadar çabasız ki o kadar rahat ki insanın ağzından kötü bir şey çıkmıyor,çıkamıyor.Zaten oynadığı her dizinin hastasıyız ,turuncu Narsciso Rodriguez elbise yakışmış,öyle çok bir numara yok ,renk güzel kare yakaları oldum olası sevmişimdir,kadın sempatik daha ne olsun..Hhahah yaşasın insan kayırmak ! :)
Sona mı saklasam en başta mı yazsam diye düşünüyordum ama Sandra Bullock'un fotograflarına bakınca kafamda binlerce kadın hep bir ağzından birşeyler söylemeye başladığından gürültüye daha fazla dayanamayıp yazıya dökmeye başladım.Elbise Prabal Gurung pre-fall 2014 koleksiyonundan en kötü elbise zaten.Marka elbiseyi sergilerken beli -25 cm olan mankeni seçerken iyi etmişte, Sandra'ya elbiseyi satarken içleri sızlamamış mı?Zaten ince hatlara sahip olmayan Sandra Bullock'un üst bedenini kare ve kısa göstermiş,en ucuz saten kumaştan yapılmışçasına buruşuk duran elbiseyi kim giyse faciaya dönerdi diye düşünüyorum.Sandra'nın bu halleri tarihin tozlu sayfalarına Sandra Bullock vaka-i vakvakiyesi olarak girsin..Devam ettikçe Sandra Bullock'a haksızlık mı ettim diyorum ama..Emma Watson Dior Couture elbisesinin içinde, 'giydim ama pişmanım' der gibi omuzları düşmüş, özgüveni yerlerde duruyor.Öyle olmalı da zaten önden elbise ,arkadan 'bişiler' kıyafeti tasarım katliamı bence,pantolon ve turuncu t-shirtle gelseydi takdir bile ederdim belki ama bu anlamsız 'şey'le ilgili çok söylenecek söz bulamıyorum.Serpil kuaförde tarattığı saçları ve zülüfleri LA'nın yeni modasıdır belki??

Buraya kadar hiç kimseyi kıskanmamış koltukta yayılmış postu yazarken , şimdi oturduğum yerden doğruldum kahvemden bi yudum aldım ancak devam edebiliyorum.Olivia Wild'in elbisesi Gucci , clutch çantası Emm Kuo'ya ait,karnındaki bebekte Jason Sudeikis tasarımı.Hem hamile olup hemde böyle bir elbiseyi bu kadar kusursuz taşımak ciddi marifet zira kurbağaya dönmeniz kuvvetle muhtemel.Bütün hamilelerimize örnek olsun 154639 kilo olmadan da çocuk doğurulabiliyor.Emekliliğine 5 yıl kalmış edebi metinler öğretmeni Julia Roberts Dolce&Gabanna elbisesi Christian Louboutin ayakkabıyla güvenli sularda yüzmek istemiş,ama hüsrandan öteye gidememiş straplez elbisenin içine gömlek tıkalım temalı elbisesi sinir bozucu.

Pretty women walking down on the street !! Ben bu kareleri hiç görmemiş olmak ve onu Pretty Women'da ki kırmızı elbisesi beyaz eldivenleri ve Richard Gere ile hatırlamak istiyorum.


Taylor Swift porselen bebeklerden farksız bir güzelliğe sahip,en az onlar kadar güzel,onlar kadar fonksiyonsuz,heyecansız,donuk,soğuk..Güzel başlamak istedim ama olmadı.Kusursuz sayılabilecek kadar güzel gencecik bir kızın bu kadar içi geçmiş bu kadar renksiz durması normal midir ? Türkiye'de olsa evlenilecek kız kategorisinde bir numara olabilrdi ama Hollywood'da en fazla arkadaşsız,ezik,loser falan olursun bu kafayla.
Elbise Carolina Herrera imzalı,yine üst bedeni kısa gösteren,kabar kabar piyes kıyafetlerinden biri.Taylor'un maşalanmış kına saçları...O kadar Victoria's Secret sahnesine çıktı, hiç mi ders alamadı,havasından suyundan çekicilik bulaşmadı bu kızcağıza...


Maria Menounos'un Max Azria Atelier elbisesine bayıldım,rengi pembenin en güsel tonu bence,saçına ve ten rengine uygunlunğu süper.Dekoltesi yerinde,saçı en sevdiğim şekilde toplanmış,eğer Golden Globe'ye katılcak olsaydım bende bu elbiseyi seçerdim herhalde.

Bir zamanların efsane meleği Miranda Kerr boşandıktan sonra benim için cazibesini tamamen yitirdi.Artık Victoria's Secret mankeni olmamasını geçtim,Mango gibi %100 polyester markanın yüzü oldun görmezden geldim ama  Dosso Dossi defilesine çıkmak için sana ne teklif ettiler de çıktın merak etmiyor değilim.Güzelim yuvanı yıktın Ali Ağaoğlu'nun yatıyla gezdin artık hiçbir caziben kalmamışken ne giydiğin çokta önemli değil.
Gereksiz dekolte patlaması her yeni boşanmış celebritynin hastalığı biliyorsunuz.Heidi Klum da kocası Seal'den boşanınca aynı hastalığa yakalanmıştı ahhasgçdhgsf .Hayır bir Demet Akalın da değilsiniz ki nisbet turları diyelim.
Elbise Emilio Pucci imzalı,ayakkabı Casadei.Sevmedim!En beğendiğimi en sona sakladım her zaman ki gibi..Amber Heard bütün güzelliğiyle törene katılmıştı.Elbisesi Atelier Versace,clutchı Versace,boşuna masraf etmiş zira çuval giyse yakışacakmış.Charlize Theron'a olan benzerliğiyle hayata 1-0 galip başlamış zaten.Geçtiğimiz günde kendisinden 23 yaş büyük Johnny Depp 'le nişanlanarak 5-0 fark atmıştı.
Dağınık topuzu,makyajı dekoltesi herşeyi yerli yerinde Amber Heard'ın,belki saçı bu kadar kabartılmayabilrdi.En çok ayakkabısını sevdim ki Jimmy Choo markalı olmasına şaşırmamalı.Greziela Gems imzalı küpesi ear cuff  sevmememe rağmen gönlümü çaldı..

Yazma değer bulduğum iyiler ve kötüler bunlar kendini tekrar edenler ve söyleyecek söz bulamadıklarımda var tabiki :)

Siz en çok kimi beğendiğiniz?Gözden kaçırdıklarım var mı?Görseller:Just Jared.